[Naujas formatas] Login, nauja karščiausia aplikacija, kaip augti video platformoms ir kita #20

Sveiki,

Media X po truputį išeina į vasaros sezoną. Tai reiškia, kad naujienlaiškis ir toliau jus pasieks kartą į savaitę, tik trumpesnis. Be to, suskirsčiau viską rubrikomis, kad būtų lengviau skaityti.

Šįkart gavosi 1460 žodžių, 7 minutės skaitymo, net 9 trumpi komentarai: nuo karščiausios naujos aplikacijos iki to, kad niekada negalima slėpti Cancel mygtuko nuo savo prenumeratorių.

Didelis ačiū visiems remiantiems Media X ir vėl prisidėjusiai Ievai. Šis palaikymas įkvepia, na ir padeda padengti dalį įvairių naujienų prenumeratų:) Jei ir jums mano kuriamas turinys atrodo vertingas, galite palaikyti Media X. Tai labai paprasta: tiesiog paspauskite mygtuką apačioje ir galėsite pasirinkti sumą, kuria norite prisidėti.

Palaikau Media X

Mano darbai/ Media/ Tech/ Prenumeratos/ E-komercija/ Kita

Login pranešimas

Šį pirmadienį Login konferencijoje skaičiau pranešimą apie vartotojų elgesį internete per pandemiją, kaip tai veikė startuolius, ir kokios platesnės tendencijos vyksta pasaulyje, kurios nebūtinai palankios tiems patiems startuoliams. Pranešimas matomas Delfi Plius prenumeratoriams.

Foto: Josvydas Elinskas, Delfi.lt

O šiandien Logine nuo 11.45 vyksta sesija apie turinį. Ten kalbės ir 15min mokamo turinio vadovas, kuris gal atskleis kiek mokančių prenumeratorių turi 15min. Pranešimus tiesiogiai galite stebėti nemokamai per Delfi.lt ir 15min.lt.

Mokymai apie geidžiamiausią verslo modelį - prenumeratą

Prenumeratą siūlančios kompanijos pasaulyje auga greičiau nei to nedarantys konkurentai. Tai nulemia ir tai, kad prenumeratos modelį taikančios kompanijos yra itin orientuotos į vartotoją. Kaip diegti ir vystyti prenumeratos modelį savo versle, pasakosiu birželio 16-17 d. gyvuose mokymuose internetu. Media X rėmėjai gauna 20% nuolaidą (ji pasiekia atskiru laišku iš Buy Me a Coffee platformos).

Dviejų dalių mokymų metu visi dalyviai gaus informaciją apie prenumeratos verslo modelio esmines sudedamąsias dalis, susipažins su svarbiausiais metodais ir išmoks juos taikyti praktiškai. Po mokymų dalyviai turės žinių ir įrankių praktiškai įgyvendinti ir vystyti prenumeratos modelį savo įmonėje. Įdomu? Spauskite mygtuką apačioje.

Prenumeratos akademija

Mano darbai/ Media/ Tech/ Prenumeratos/ E-komercija/ Kita 

Media

Video platformos norėdamos augti ieško naujų plotų

Video platformų augimas akseleravęsis per pandemiją lėtėja. Netflix pirmąjį 2021 m. ketvirtį pridėjo tik 1 mln. naujų vartotojų, kito ketvirčio prognozės irgi kuklios. Tas pats nutiko su sparčiausiai praėjusiais metais augusiems Disney+: iki Q1 tikslo jiems trūko 7,5 mln. prenumeratorių. Ateities augimo prognozės irgi sukuklėjo.

Dabar kompanijoms reikės galvoti, kaip pritraukti pačius vėlyviausius adaptuotojus arba plėsti savo paslaugas, kurios pritrauks naujų grupių arba pervilios konkurentų vartotojus.

Netflix jau ieško žmogaus, kuris būtų atsakingas už Netflix plėtrą į žaidimus. Kalbama, kad Netflix gali pasiūlyti kažką panašaus į Apple Arcade žaidimų prenumeratą.

Matant, kad jaunoji karta daugiau laiko praleidžia su žaidimais nei spoksodama į ekraną, Netflix pavykus įžengti į šią rinką atsivertų milžiniškos naujos augimo galimybės. Kitas dalykas, kad didžiosioms technologijų kompanijoms iki šiol nelabai pavyko nulaužti žaidimų industrijos sėkmės kodo.

Kitą galimybę sudominti jaunąją kartą Netflix irgi tyrinėja. Jie skelbia konkursą TikTok kūrėjams. Trys geriausios koncepcijos bus paverstos trumpais filmais.

Share

Nauja karščiausia aplikacija nušluos selfius

Selfiai yra so yesterday. Yra begalės anekdotų ir memų pašiepiančių mūsų norą pasidaryti foto autoportretą. Dabar naujoji aplikacija Poparazzi siūlo visai kitokį požiūrį - pats galėsi kelti tik draugų nuotraukas, o asmeninėje sienoje tavo paties nuotraukos bus tik tos, kurias padarė tavo draugai - poparaciai.

Poparazzi startavo tik šį pirmadienį ir nuo to laiko yra populiariausia nemokama programėlė AppStore - kas yra retenybė visiškai naujai aplikacijai. Apie Poparazzi kalba beveik visi Silicio slėnio investuotojai. Aišku savaime tai nėra sėkmes garantas, kaip kad išmoko Clubhouse, bet kitoks požiūris į foto socialinį tinklą atrodo labai šviežias.

Trumpai

Delfi keičia komentavimo politiką

Discovery+ per Go3

Twitter nori tapti mėgstamiausia žiniasklaidos platforma

Pandemija karpė radijo pajamas Lietuvoje

Kaip žiniasklaida panaudoja NFT

Rusija bandė pasitelkti influencerius norėdama pasėti nepasitikėjimą Pfizer vakcina

Disney šiemet planuoja uždaryti apie 100 savo tarptautinių kanalų

Amazon perka MGM už 8,5 mlrd. USD

Mano darbai/ Media/ Tech/ Prenumeratos/ E-komercija/ Kita

Apple vs. Epic

Praėjusią savaitę baigėsi Apple ir Epic ginčo teisminis procesas. Dabar belieka sulaukti teisėjos verdikto. Kaip visuomet, gerą analizę padarė Ben Thompson.

Epic neatrodė kaip pats geriausias kandidatas į Apple nuskriaustųjų vaidmenį. Fortnite kūrėja yra didelė ir pelninga kompanija, o jos vadovas teisme prasitarė, kad jei Apple jam asmeniškai būtų pasiūlę mažesnį komisinių procentą, jis būtų sutikęs. Tai iš karto išmeta į šiukšliadėžę Epic startinius argumentus, kad jie čia kovoja už visus aplikacijų vystytojus.

Apple teismo proceso metu irgi nepadarė sau daug gero: jų aukščiausio lygio vadovai, tame tarpe ir Timas Cookas, apsimetinėjo praktikantais ir aiškino, kad jie nežino nei AppStore pelningumo, nei kiek jie į tai investuoja ir pan. Jei tai būtų tiesa, valdybai reiktų galvoti, kad gal T. Cooką jau laikas būtų pasiųsti pailsėti. Aišku, kad Apple viską žino iki smulkmenų, bet teisme tokia pozicija patogi, nes techniškai tų skaičių viešai kompanija nėra atskyrusi, ir raportuoja sumalusi į vieną krūvą su kitomis paslaugomis.

Teisėja tuo tarpu skeptiška buvo abiejų kompanijų atžvilgiu, o paskutinę dieną, kaip reikiant pakaitino T. Cooko padus, kometuodama, kad netrodo, kad Apple realiai turi konkurenciją AppStore.

Jei proceso viduryje atrodė, kad Apple laimės į vienus vartus, tai dabar garantuotos pergalės tikmybė sumažėjo. Laaukiam labai svarbaus teismo sprendimo, o tuo tarpu Axios rodo, kaip Apple paslaugų pajamos auga ir kad būtent tai yra Apple problema, kodėl prie kompanijos gali lįsti įvairūs reguliuotojai.

Papildyta realybė

Esu rašęs, kad papildyta ir virtuali realybė bus naujas technologijų kompanijų kovos laukas. Snapchat šią savaitę pristatė papildytos realybės akinius, kurie skirti tik vystytojams, o ne platesnei publikai. Dabar vykstančiame Logine Snapchat atstovas plačiau kalbėjo apie papildytą realybę ir “kameros strategiją“.

Google, kurie su panašiais papildytos realybės akiniais jau yra nudegę (ko gero, jie juos pasiūlė gerokai per anksti), savo renginyje pristatė ir projektą Starline arba “magišką langą“, kuris su kitoje erdvėje esančiu pašnekovu leidžia kalbėti tarsi akis į akį.

Kitas šiuo laikotarpiu realesnis ir praktiškesnis AR dalykas - Google Lens, kuris leis fotografuoti patikusį daiktą ir gauti pasiūlymus, kur tokį daiktą internetu nusipirkti. Taip pat Google pristatė galimybę naudoti AR siekiant analizuoti profesionalių sportininkų judesius. Kova papildytos ir virtualios realybės fronte pradeda įsibegėti.

Trumpai

Lietuvos startuoliai sparčiai auga

Vinted žengia į Kanadą

Lietuvių sukurtas „Interactio“, suvedantis renginių organizatorius su vertėjais, pritraukė 30 mln. dolerių didžiausiame A serijos raunde Lietuvoje

Vokietija pradėjo tirti Google dėl dominuojančios padėties

Mano darbai/ Media/ Tech/ Prenumeratos/ E-komercija/ Kita 

Prenumeratos ekonomika

Automobilių prenumerata

Indijoje Kia nuo kitų metų planuoja pasiūlyti automobilių prenumeratą. Jie mano, kad dabartiniame ekonominiame klimate sprendimas įsigyti naują automobilį daugeliui vartotojų atrodo rizikingas, todėl prenumerata gali būti patrauklesnė vartotojams. Ir iš tiesų, automobilį reikia prižiūrėti, keisti ir pirkti padangas, tvarkyti - prenumerata išvaduoja iš visų automobilio savininko skausmų. Na beveik visų, nes kažkur prie namų vis tiek tokį auto reikės priparkuoti.

Niekada neslėpkite prenumeratos nutraukimo mygtuko

Prenumeratos verslo esmė ir pranašumas – prieigos suteikimas tuomet, kai žmogui to reikia. Manau, kad pragare yra atskira salė tiems, kurie vartotoją priverčia dirbti, jam nusprendus atšaukti prenumeratą. 

Man asmeniškai liūdna, kad ši praktika paplitusi tarp tokių solidžių žiniasklaidos prekės ženklų kaip New York Times ar Wall Street Journal. Pas juos CANCEL mygtuko išvis nėra. Jei nori nutraukti prenumeratą, turi skambinti jų darbo valandomis, dažnai į JAV, geriausiu atveju į Didžiąją Britaniją. Toks labiau tiklinio marketingo kompanijos nei gerbtino leidinio vertas požiūris.

Ačiū, Revolut, už jų vienkartines korteles. Tai išsprendžia labai daug problemų. Be to, atsiranda naujų paslaugų pvz. Trim, kurie padeda surasti prenumeratas, kurias esi užsisakęs, bet nesinaudoji. Jie ne tik tokias prenumeratas suranda, bet ir padeda jas nutraukti už tave.

Palyginimui Netflix. Jie neslepia CANCEL mygtuko. Bet įdomiausia, kad iš visų mokamų interneto TV jie yra tie, pas kuriuos vartotojai dažniausiai sugrįžta. Nes tu žinai, kad prireikus, tu viską baigsi kelių mygtukų paspaudimu.

Atskiri komplimentai mūsų portalams Delfi ir 15min, kurie prenumeratos atšaukimą yra padarę matomu ir taip yra gerokai labiau pažengę nei pasauliniai ženklai. Verslo žinios dar turi kur pasitempti, nes norint atsisakyti prenumeratos jiems reikia siųsti laišką. Na bent jau nereikia skambinti darbo metu.

Išmok kurti sėkmingą prenumeratų verslą - dalyvauk Prenumeratos akademijoje birželio 16-17 d.

Trumpai

4 prenumeratos pamokos žiniasklaidai

Share

Mano darbai/ Media/ Tech/ Prenumeratos/ E-komercija/ Kita 

E-komercija

Interneto akropolizacija tęsiasi

Esu rašęs, kad portalai ir platformos virsta parduotuvėmis (4 naujiena) - vienu dideliu Akropoliu. Tendencija tik įsibėgėja. Snapchat partneriaus su dėvėtų rūbų aplikacija Poshmark ir pasiūlys vartotojams pirkti tiesiog aplikacijoje. Taip pat Snapchat su savo papildytos realybės filtrais leis skaitmeniniu būdu matuotis rūbus, pasitikrinti ar tinka lūpdažio spalva. Google partneriauja su Shopify ir nori leisti pirkti net Maps aplikacijoje.

Pinterest planuoja live transliacijas orientuotas į pirkimą, Facebook startuos su Live Shopping Fridays. Ši mada ateina iš Kinijos, kur toks gyvas pirkimas socialiniuose tinkluose egzistuoja jau dešimtmetį.

Įdomu tai, kad dauguma šių pokyčių orientuota į kūrėjus. Nieko keisto, kai influenceriai daugiausiai uždirba iš sutarčių su prekės ženklais.

Grafikas: theinformation.com

Iki šiol influenceriai galėdavo reklamuoti produktus ir sakyti “nuorodą, kaip nusipirkti šį produktą rasite mano paskyros bio“. Dabar viskas eina link to, kad reklamuojamą prekę galima bus nusipirkti vienu paspaudimu. Kada nors ir mirktelėjus akį.

Mano darbai/ Media/ Tech/ Prenumeratos/ E-komercija/ Kita 

Kita

Trumpai

Apie sparčiausiai augančios kūrėjų ekonomikos platformos Onlyfans užkulisius ir kodėl tai tapatinama su pornografija

Mobiliųjų aplikacijų parsisiuntimas per pirmąjį metų ketvirtį išaugo trečdaliu

Popandeminis iššūkis: kaip atpratinti vaikus nuo ekranų

Patiko? Palaikyk Media X

Muzika

Spotify pradeda siūlyti mokamus gyvus koncertus internetu. Pirmasis koncertas jau šiandien ir jame koncertuoja mano labai mėgstama grupė The Black Keys. Tą proga palieku jus su jais. Iki!